hír
A Honvédelmi Minisztérium szakmai támogatásával készülő Operation Sámán munkacímű akciófilm az Aranyéletet és a Köntörfalakat is jegyző Dyga Zsombor…
továbbmagazin
"Olyan volt a film, mint Mikivel egy éjszaka " – hallottam ki egy beszélgetésből, miközben italért álltam sorba a vetítést követő állófogadáson. A…
továbbmagazin
A második világháborúban járunk, valahol a szovjet fronton. Semetka szakaszvezetőt egy mocsár felderítésére küldik, mire visszaér, a falu civil…
továbbmagazin
Lettországi ködös erdők, arcok, amiket mintha Bruegel festett volna, súlyos morális kérdések, kevés párbeszéd, sok hallgatás. Kíváncsiak voltunk,…
továbbmagazin
Sok dolgunk van még a XX. századi történelmünkkel. Ezt a tételt bizonyította a a 2. világháború magyar szerepvállalását taglaló Természetes fény, és…
továbbhír
Rendhagyó werkfilm készült Fabricius Gábor Eltörölni Frankot című nagyjátékfilmjéhez, melynek szeptember 5-én, a 78. Velencei Nemzetközi…
továbbhír
Závada Pál regénye alapján készül Nagy Dénes első nagyjátékfilmje. A második világháború alatt játszódó Természetes fény egy magyar alakulatról…
továbbhír
Dobos Tamás kapta a Genezis című film fényképezéséért a Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál fődíját. Az operatőri munkát a középpontba helyező…
továbbhír
Három zsűri díjazta Bogdán Árpád Genezis című filmjét hétvégén, az idén 20. alkalommal megrendezett európai filmek fesztiválján az olaszországi…
továbbmagazin
5 éve működik Magyarországon a Kreatív Európa Program Iroda, azóta számos filmtervet, produkciós céget és projektet támogattak a MEDIA alprogram…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié